Gindi Fashion Week

הצבעוניות והססגוניות של שבוע האופנה:

IMG_0055  IMG_0116

IMG_0059

בתחילת השבוע נפתח לו שבוע האופנה השני, (מי שלא ידע, שבוע האופנה הראשון נערך בעיר חולון) בתצוגה חגיגית ונוצצת, לתפארת מדינת תל אביב. על המסלול: מיטב המעצבים תוצרת כחול לבן. אחרי לא מעט דרמה, סכסוכים, מבצע עמוד ענן וביטולים פוליטיים, זה סוף סוף התרחש… שבוע האופנה מתקיים במתחם גינדי (לשעבר השוק היסטונאי) בתל אביב. כפי שהתמונות מרמזות…מדובר באתר בנייה! 55 דונם של מתחם בנייה שהוקצו להקמת מיני בירת אופנה בעוד הפועלים עומלים קשה על אחד ממגדלי הפאר שיהיו בתל אביב, הוחלט בינתיים לבסס הכל עם קצת אופנה..  הבסיס לכל בית טוב זה  סטייל  🙂  הפקה מושקעת להפליא, החל מכדורי דיסקו גרנדיוזים שנתלו מעל אתר הבנייה, דרך הסידור המתוקתק של מקומות הישיבה ועד התזמורת החיה והמפוארת שליוותה את מהלך התצוגה.  שבוע האופנה זו הפקה סופר מפואר אשר הוקמה ביוזמתו של מוטי רייף. העובדה שכריש רציני של עולם הנדל"ן הוא נותן החסות לא הוסתרה, ודברי הפתיחה שגרמו לחלקינו לנוע בכיסא בחוסר נוחות רק העידו על כך שהקשר בין הון וסגנון הוא לעיתים מעט מביך: עשרים דקות של תוכן שיווקי גלוי על מעללי גינדי, על כך שיוקם במקום קניון אופנה ועל תרומתו הרבה לאופנה, איננו דרך לפתוח אירוע שאמור להיות כולו עיצוב וסטייל.

 ODED5680

אסתי גינזבורג פתחה את התצוגה בשמלה שחורה ומעוטרת בתכשיטי מילר.

44411

יעל רייך בשמלה של ויקטור (ויוי) בלאיש – המראה הדרמטי והעוצמתי שלה חוצה  יבשות ועל זמני.

22215

 מימין לשמאל: יעל גולדמן לרונן חן, דפנה לוסטיג נתיב מאור יוחאי וניקול ראידמן לדני מזרחי

ODED6317

בר רפאלי, הפתעת הערב , סגרה את התצוגה בג'ינס וטי שירט של FOX בכאילו התחכמות נוסח "בייסיק זה הכי יפה". אחרי מצעד הגרדרובות הססגוניות, ובייחוד לאחר התלבושת של ז'אן פול גוטיה על דנה אינטרנשיונל שעלתה על המסלול לפניה, בר נראתה כאילו זרקה על עצמה משהו ויצאה מהבית. אגב, כנראה שזה באמת מה שהיא עשתה, משום שלא נראתה כלל מאחורי הקלעים.

untitled

באחד משיטוטיי בבלוגים שונים נתקלתי בבלוג : "1R" וקראתי את הדבר הבא:

"…כל כך ישראלי לקיים שני שבועות אופנה ישראלים, לפצל את המעצבים הישראלים לשני מחנות, כי אם הם לא היו חזקים דיים קודם, בואו נעשה הכול כדי להחליש אותם עוד יותר.

כל כך ישראלי להזמין לאירועי אופנה ישראלים רבי משתתפים כמות נכבדת של תקשורת מחו"ל, סלבס למיניהם, וחמישה(!) בלוגרי אופנה ישראלים.

כל כך ישראלי להזמין בלוגרי אופנה שמשקיעים ממרצם ומזמנם שמעשירים, אם תרצו ואם לאו, את עולם האופנה הישראלי, זה שכל הזמן בוכים שהוא בשפל, להשקה, ולחשוב שהם צריכים לומר תודה על שהזמינו אותם. ואם לא די בזה, נעניק לכולם קטלוג מהודר ושי צנוע, ולהם ניתן ורד ופולדר עם תיק עיתונות. ספק אם אותו מעצב בעל שם נהג באותה דרך באורחיו בהשקה שאירגן בבית האופנה המפואר שלו אי שם בצרפת.

כל כך ישראלי…

הרבה דובר ונכתב על הארגון הלקוי של שבוע האופנה, על בעיית הניהול והסדר במקום, אמרו שזה נורא פרובנציאלי… אבל אני אומרת, אנחנו רק בהתחלה, זה מותר, זה נסלח ואפילו לגיטימי. לעומת זאת, חוסר הפרגון, שלא לומר הזלזול, היעדר השיתוף וההכלה, גם אם הם נובעים מחוסר היכרות או הבנה, אינם מתקבלים ואינם נסבלים.

בארצנו הקטנטונת, יש רק(!) כ- 30 בלוגים שעוסקים באופנה, זה תחום שלמעשה רק בשנים האחרונות התפתח כאן, והוא ממש עושה את צעדיו הראשונים, "בחיתולים" ולכן גם מפגר שנות דור אחרי מה שקורה בחו"ל. הבלוגספירה היא עולם של שיתוף, עולם של זרימת מידע וזה מה שכל כך יפה בה, ולכן אני התאהבתי בתחום הזה. אני מאמינה שככל שהשוק הזה יפרח ויצמח אצלנו, הוא יתרום רבות לעולם האופנה ולעולם התקשורת, ויפתח ערוץ נוסף להידברות בינינו לבין עצמנו, ואפילו בינינו לבין העולם. אז בישראל כמו בישראל, כמצופה וכמקובל, במקום לטפח את המעט שיש, רק מוציאים את החשק למי שכבר תורם, ויתרה מזאת, מונעים מאחרים לנסות.

כנראה, שבדומה להרבה תחומים כאן, הסטיילינג לדוגמה, האיפור, העיצוב, הצילום, ועוד רבים וטובים, ולא רק מתחום האופנה, החברה שלנו לדאבוננו, לא מספיק בוגרת כדי להיות פלורליסטית ולקבל מגוון, ובטח שלא לקבל את מי שאינו דומה לאלו שלמעלה, שמחזיקים בעמדות המפתח, בד"כ בעלי האמצעים ו/או הקשרים ו/או שניהם. האם ככה מקדמים תרבות?

העצוב הוא, שכל מי שקורא שורות אלו ומסכים איתי עכשיו, לא יעז להיחשף, שמא אותם בעלי קשרים ואמצעים "יישרפו אותו" זה המונח המקובל בקרב בלוגרים/ות לצערי הרב… העולם הזה חשוב לי מספיק כדי שאשתף בתחושותיי את כולכם, ואם זה ישנה את גישתו של אחד מפרנסי העיר, הרי שעשיתי את שלי, וזוהי מהותו של בלוג אישי, שיתוף רשמים וחוויות, בלי מגבלות, בלי צנזורה, נטול עכבות. אז אני החלטתי לשתף, לא לפני שהבאתי לכם את התמונות הכי צבעוניות ומעניינות משבוע האופנה הזה, שכן כבר אמרו חז"ל, SHARING IS CARING…"

פניתי לאחת מאחראיות על המוזמנים בשבוע האופנה וכל שנאמר לי הוא שהבלוגרים צריכים לסקר את האירוע ולא להיות מוזמנים אליו..

ואני שואלת את עצמי עד כמה האטימות הזו תרחיק ותחצה גבולות, כמה האהבה עצמית צריכה להיות למישהי כמוה (ולא חכמה במיוחד) כדי לומר משפט כזה?! שהריי אם לא נהיה נוכחים באירוע כיצד נסקר אותו???? בלהעתיק פוסטים? בלגנוב כתבות? אם לשם כך הבלוגריה בישראל קיימת, מה הפלא שהאופנה עומדת מלכת? מדוע כל כך מתפלאים שהכל נמצא בשפל וזה לא קשור לעובדה שזה נמצא בחיתוליו… עם גישה כזו לעולם לא נתקדם. ברגע שלא נבין את המהות הקיומית לביסוס האופנה בישראל לא יהיה שינוי..

אבל אל דאגה אולי ייקח לי זמן אבל אעשה הכל כדי לתרום לשינוי, כדי להביא את כל חובבי האופנה והבלוגספריה לידי תודעה ממשית.

תאחלו לי בהצלחה.. קרוב לוודאי שאצא למסע לא קצר במיוחד ובוודאי אצטרך לשנס מותניי..

אז לכל מי שהדבר נוגע לו\מפריע לו ומציק…נא לשתף!

מודעות פרסומת

5 מחשבות על “Gindi Fashion Week

 1. מסכימה איתך מאד, בכדי שאתם הבלוגרים תוכלו לסקר וכל אחד מזוויתו וראייתו
  ברור שעליכם להיות, לחוות ולטעום את האופנה בלייב ולא העתקת פוסטים
  וכתבות.
  כשבוערך בך אכפת לך, ולך אכפת המון, בהצלחה יפתי

 2. נהנתי מאוד מהכתיבה שלך אבל לא נהנתי בכלל ממידע והעובדות שהצגת. זה היחס שקיבלו הבלוגרים? הוזמנו רק 5? והם אמורים רק לסקר?! נשארתי בהלם. לא מבינים פה בכלל את כוחם של הבלוגרים העצמאיים, כאלה שיכתבו באמת את מה שהם ראו, לטוב ולרע. בזיון אמיתי!
  שיהיה המון בהצלחה בהמשך הכתיבה ובמטרה ששמת לעצמך!

  • תודה רבה מתוקה!
   שמחה לשמוע שיש עוד אנשים שזה מפריע להם!
   ואני מקווה מאד שיתחולל שינוי בקרוב..אנחנו רק צריכים להעלות את הנושא כמה שיותר לתודעה…וזה יקרה!

   • האמת שאני כבלוגרית טיפוח ויופי לא מקבלת כמעט תשומת לב בחברות יח"צ. לעיתים שולחים לי מוצר ופעם הוזמנתי להשקה. כנראה כי הבלוג שלי צעיר למדי אבל ממה שאת כותבת כנראה גם לא אזכה ליחס רציני כמו העיתונאים בקרוב.

 3. השינוי בהחלט אפשרי. גם אני בתחילת דרכי והמטרה היא להפיץ לכל מי שרק אפשר רק ככה זה יגיע לתודעה ורק אחרי שאנשים יבינו ניתן יהיה להתקדם לשינוי…

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s